Faraonska renesansa : arhaizem in pomen zgodovine v starem Egiptu

Žanrpoljudnoznanstvena knjiga
Narodnostitalijanska literatura, slovenska literatura
Kraj in leto izidaLjubljana, 2008
Založba
Prevod Anina Oblak
Ključne besede Egipt, razstava, Umetnine, Zgodovina
Število strani

230

Čas branja

Dejanski čas branja je lahko krajši ali daljši, odvisno od individualne hitrosti branja in drugih bralnih navad ter glede na literarno zvrst, žanr in druge posebnosti knjig.

7-8 ur

Knjiga še ni na vašem bralnem seznamu.

Lahkotna
Zahtevna

»Pri Egiptu samem se bom pa še naprej pomudil, zakaj to je čudna dežela ter premore več in večje znamenitosti kakor katera kolik druga pokrajina pod soncem« Herodot, starogrški zgodovinar, * okoli 485 pr. n. št., Halikarnas.

Že v času Herodota je Egipt požel veliko zanimanja, zato ni čudno, da se je občudovanje za umetnost starega Egipta ohranilo vse do danes. Leta 2008, natančneje 4.marca 2008, so v Cankarjevem domu otvorili prvo razstavo staroegipčanske umetnosti v Sloveniji. Pomembno vlogo pri postavitvi razstave je imel egiptolog Francesco Tiradritti, ki je za temo razstave pripravil, ne povsem raziskano in vznemirljivo obdobje egipčanske renesanse. Ker je bila ljubljanska razstava terminološko umeščena v leto, ko je Evropa začenjala problematiko medkulturnega dialoga, je bila zasnova razstave še bolj smiselna in utemeljena, kajti ravno obdobje faraonske renesanse je prelomno vplivalo na antični svet, iz katerega je črpala evropska civilizacija (Pirnat Spahić, N.; 2008; 11). Knjiga, Faraonska renesansa, je vir iz katerega preko artefaktov preučujemo egipčansko umetnost ter je tako primerna za strokovne in laične bralce, ki si želijo izvedeti več o tej čudoviti in mistični civilizaciji, ki je zrasla ob bregovih reke Nil.

Citati

(0)
Trenutno še ni dodanih citatov iz knjige Faraonska renesansa : arhaizem in pomen zgodovine v starem Egiptu.

Kritike

(0)
Knjiga še nima dodanih kritik.

Komentarji

(0)

Napiši komentar

Ogledi: 34
Komentarji: 0
Število ocen: 0
Želi prebrati: 0
Trenutno bere: 0
Je prebralo: 0