Ganljiva zgodba z naslovom Kenijska levinja, ki jo je napisala avtorica Lea Kampe, znana tudi pod imenom Iris Claere Mueller govori o času v Afriki.
Glavna junakinja Karen Blixen ali Tanne prihaja iz ruralne kenijske pokrajine. Kljub ločitvi njeno življenje ni osamljeno. Njeno ločeno življenje ji zapolnjuje dvesto družin plemena Kiku. Mladi moški in ženske so predvsem zaposleni z obiranjem kave na plantažah. Kljub nezaupanju plemena Kiku do zahodne medicine, se je mednje hitro razširil glas o Tanneni, sicer zasilni zdravniški ambulanti. Ženske, moški in otroci so vsakodnevno obiskovali njeno ordinacijo, da bi si oskrbeli različne poškodbe, rane, odpravili prehlad, glavobol in si olajšali druge zdravstvene težave. Pri ljudstvu Kikuju so bile opekline pogosta poškodba, saj so ponoči v kočah spali tik ob ognju.
Mladi Kamante, ki ne zna brati, pomeša dve zdravili in skoraj pride do tragične nesreče, zato se Tanne odloči, da na kmetiji ustanovi šolo, ki bo skrbela za pismenost domorocev in jim omogočala lažjo pot do znanja. Z izobraževanjem plemena, bi jim olajšala življenje. Zadani cilji so bili ustanovitev šole na kmetiji iskanje učiteljev ter vsakodnevna zdravstvena oskrba plemena. Kljub odporu domorodcev o njeni ideji o šolstvu, se junakinja zaveže, da se bo za ljudi, ki jih ima rada borila kot levinja.
Objavljeno: 11.09.2023 16:05:52
Zadnja sprememba: 22.04.2024 11:53:59