V znamenju ribe

Žanravtobiografski roman
Narodnostslovenska literatura
Kraj in leto izidaLjubljana, 2021
Založba
Ključne besede Slovenski poslovneži
Število strani

412

Čas branja

Dejanski čas branja je lahko krajši ali daljši, odvisno od individualne hitrosti branja in drugih bralnih navad ter glede na literarno zvrst, žanr in druge posebnosti knjig.

13-14 ur

Knjiga še ni na vašem bralnem seznamu.

Vesela
Žalostna
Zabavna
Resna
Prijetna
Stresna
Predvidljiva
Nepredvidljiva
Domišljijska
Prizemljena
Čudovita
Neokusna
Nenasilna
Nasilna
Optimistična
Črnogleda
Neerotična
Erotična
Običajna
Neobičajna
Lahkotna
Zahtevna
Poglej vse

Polnost bivanja

Božo Dimnik, znani slovenski poslovnež in lobist, se je na prigovarjanje številnih prijateljev pri skoraj devetdesetih odločil, da spregovori o svoji življenjski poti. Knjiga je vznemirljivo branje, saj je le redkim usojeno v enem življenju doživeti in preživeti toliko preizkušenj in pustolovščin. Dimnik je bil rojen v Beogradu, oče, gozdarski inženir je bil direktor dvorskih lovišč in prijatelj kralja Aleksandra Karađorđevića. Družina se je leta 1938 preselila v Ljubljano, saj je oče v Sloveniji postal škofijski ekonom. Po drugi svetovni vojni so za Dimnikove prišli hudi časi – odvzem premoženja, zapor, poniževanja. Vendar si je Božo, iznajdljiv že kot fantič, s podjetniškimi mahinacijami doma in v tujini povrnil premoženje ter družbeni ugled. Avtor z veliko humornimi anekdotami opisuje svojo karierno pot, družbene elite, v katerih se je gibal, burno ljubezensko življenje, strast do ribolova, športnih dejavnosti, potovanj ter tudi politično delovanje v dobro osamosvojitve Slovenije. Avtobiografijo, ki se bere kot napet pustolovski roman in verodostojno zgodovinsko pričevanje, je vsekakor vredno vzeti v roke.

Jaz pa sem videval ogromne sulce in me je to mučilo, nisem zdržal in sem jih kljub prepovedi lovil. Ampak kaj potem z njimi? S tako veliko ribo? V Gruberjevem kanalu so plavali sulci s po osmimi, desetimi kilogrami in take je bilo težko prodati ženskam, ki so običajno hodile ponje. Pa sem vendarle našel odjemalca – hotel Miklič nasproti železniške postaje. (str. 62)

Citati

(0)
Trenutno še ni dodanih citatov iz knjige V znamenju ribe.

Kritike

(0)
Knjiga še nima dodanih kritik.

Komentarji

(0)

Napiši komentar

Ogledi: 71
Komentarji: 0
Število ocen: 0
Želi prebrati: 2
Trenutno bere: 0
Je prebralo: 1