Drobci zamolklega časa : spomini

Narodnostslovenska literatura
Kraj in leto izidaLjubljana, 2014
Založba
Zbirka Čas in ljudje
Število strani

229

Čas branja

Dejanski čas branja je lahko krajši ali daljši, odvisno od individualne hitrosti branja in drugih bralnih navad ter glede na literarno zvrst, žanr in druge posebnosti knjig.

7-8 ur

Knjiga še ni na vašem bralnem seznamu.

Vesela
Žalostna
Zabavna
Resna
Prijetna
Stresna
Predvidljiva
Nepredvidljiva
Domišljijska
Prizemljena
Čudovita
Neokusna
Nenasilna
Nasilna
Optimistična
Črnogleda
Neerotična
Erotična
Običajna
Neobičajna
Lahkotna
Zahtevna
Poglej vse

Kolikokrat mora človek umreti, da lahko živiš naprej?

Avtor je na predstavitvi to knjigo označil kot delno avtobiografijo, čeprav se sprehodi skozi celotno obdobje svojega življenja. Zelo zanimivo branje za različne skupne bralcev, od tistih, ki mislimo, da avtorja in njegovo življenje poznamo, ker so se nam za kratek čas križale življenjske poti, do tistih, ki želijo pridobiti vpogled v polpreteklo obdobje naše literarno zgodovinske preteklosti. Delo je zanimivo tudi s stališča zamolčanih slovenskih literatov, katerim je namenjen velik del avtorjevega siceršnjega ustvarjanja. Imena avtorjev Božo Vodušek, Anton Vodnik, Jože Udovič, Alojz Gradnik, Dane Zajc, Florjan Lipuš, Ivan Hribovšek, France Balantič, Edvard Kocbek so le nekatera od številnih imen, ki najdejo mesto v tem delu in s katerimi se je avtor srečeval osebno ali preko njihovih del. Prav tako bodo izvedeli nekaj o dogajanjih v ozadju lokalne politike v obdobju po 2. svetovni vojni Kranjčani, prikrajšani pa ne bodo niti tisti, ki radi posežejo po sodobni slovenski poeziji, saj je v knjigi objavljenih tudi nekaj avtorjevih del. Knjigo je avtor posvetil svojemu pokojnemu sinu Andreju, katerega likovna dela krasijo knjigo.

Zapletalo se je okrog pol ilegalnega nadaljevanja Perspektiv in objava Dume ’64 Tomaža Šalamuna, ki je s svojo nonšalanco in provokativnostjo zadela bistvo naše takratne družbeno politične stvarnosti in s sklepnim verzom »Slovenci kremeniti, prehlajeni proizvod zgodovine« nadaljeval Zajčevo »Jalovo setev«, pravzaprav demitiziral heroičnost neke umišljene zgodovine. Več takih in podobnih radikalnih nastopov – Pučnik, Smole, Rožanc, Zajc, Šalamun – so pomenili zgodovinske premike v povojni slovenski družbi.

Citati

(0)
Trenutno še ni dodanih citatov iz knjige Drobci zamolklega časa : spomini.

Kritike

(0)
Knjiga še nima dodanih kritik.

Komentarji

(0)

Napiši komentar

Ogledi: 14
Komentarji: 0
Število ocen: 1
Želi prebrati: 1
Trenutno bere: 0
Je prebralo: 0

Dobrodošli

Namestite aplikacijo
×