Stebri zemlje : prva knjiga trilogije Kingsbridge

Žanrzgodovinski roman
Narodnostangleška literatura
Kraj in leto izidaLjubljana, 2017
Založba
Prevod Uroš Kalčič
Ključne besede Gradnja, Katedrala, Meništvo, Srednji vek
Število strani

495

Čas branja

Dejanski čas branja je lahko krajši ali daljši, odvisno od individualne hitrosti branja in drugih bralnih navad ter glede na literarno zvrst, žanr in druge posebnosti knjig.

16-17 ur

Knjiga še ni na vašem bralnem seznamu.

Vesela
Žalostna
Zabavna
Resna
Prijetna
Stresna
Predvidljiva
Nepredvidljiva
Domišljijska
Prizemljena
Čudovita
Neokusna
Nenasilna
Nasilna
Optimistična
Črnogleda
Neerotična
Erotična
Običajna
Neobičajna
Lahkotna
Zahtevna
Poglej vse

Epska zgodovinska saga, ki jo boste zagotovo prebrali do konca.

Stebri zemlje nas vodijo v zgodovinsko sago o mestu Kingsbridge, ki se je skozi stoletja iz majhne vasice razvil v pomembno mesto. Odvijajo se v 12. stoletju, v srednjeveški Angliji, ko zaradi smrti angleškega prestolonaslednika divja vojna za kraljevi prestol. Gre za zgodovinski roman o najbolj plemenitih in najbolj nizkotnih človeških vzgibih, o neminljivi ljubezni in gorečem sovraštvu, o junaštvu in strahopetnosti, o odpuščanju in maščevanju. Avtor, znan tudi po priljubljenih kriminalnih romanih, pravi, da ni želel napisati “težke” knjige, ampak “zgodbo, polno prigod in živopisnih likov, stremuških, sprijenih, poltenih, junaških in bistroumnih.” Srčika najuspešnejšega Follettovega romana je gradnja katedrale in z njo so tesno povezana življenja in usode njegovih junakov. V negotovih časih se prepletejo zgodbe ljudi, ki jih združi nastajujoča katedrala: meniha Phillipa, gonilne sile gradnje, zidarja Toma, ki lahko z delom končno nahrani svojo družino, Aliene, ki se po grozljivi izkušnji pogumno postavlja na noge, in ostalih. Gradnja katedrale je boj med dobrim in zlim, med tistimi, ki vsemu slabemu navkljub, pogumno, z nezlomljivo voljo gradijo, ter tistimi, ki zaradi nizkotnih in sebičnih nagibov rušijo. In razplet je negotov.

Glej tudi:

Volovska vprega se je ustavila pod vislicami. Šerifov sluga je splezal na voz z zanko v roki. Jetnik se je začel otepati. Dečki so navdušeno vriskali – bili bi razočarani, če bi ostal miren. Možakovo gibanje so omejevale vrvi, ki so mu vezale zapestja in gležnje, vendar je suval z glavo levo in desno, izogibajoč se zanki. Čez kak trenutek je sluga, pravi orjak, stopil nazaj in sunil ujetnika v želodec. Možu je vzelo sapo, zvil se je v dve gubi in sluga mu je brž nataknil zanko čez glavo ter zadrgnil vozel. Potem je skočil iz voza, napel vrv in njen drugi konec privezal za kljuko v podnožju vislic.
To je bil prelomen trenutek. Če bi se jetnik zdaj še naprej otepal, bi samo prej umrl.
Vojščaka sta jetniku razvezala noge in ga pustila, da je stal sam na vozu, z rokami, zvezanimi za hrbtom. Množico je zagrnila tišina.(str. 21)

Citati

(0)
Trenutno še ni dodanih citatov iz knjige Stebri zemlje : prva knjiga trilogije Kingsbridge.

Kritike

(0)
Knjiga še nima dodanih kritik.

Komentarji

(0)

Napiši komentar

Ogledi: 211
Komentarji: 0
Število ocen: 9
Želi prebrati: 19
Trenutno bere: 1
Je prebralo: 10

Morda vam bo všeč tudi